DRP – Inicjatywa pomagająca młodym mężczyznom odnaleźć swoje powołanie

Termin DRP, który jest skrótem od „Dobre Rozeznanie Powołania”, to innowacyjny projekt stworzony z myślą o młodych mężczyznach zmagających się z wyborem odpowiedniej ścieżki życiowej. Ta specyficzna inicjatywa oferuje wiele atrakcyjnych propozycji, które zostały zaprojektowane tak, by zadowolić zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i te preferujące bardziej statyczne formy spędzania czasu. Nadrzędnym celem DRP jest pomoc w odnalezieniu prawdziwego powołania. Diecezja legnicka zamierza zorganizować najbliższą edycję tego wydarzenia w malowniczych Górach Izerskich, a konkretnie w Świeradowie-Zdroju.

Wyprawa dla młodzieży płci męskiej organizowana przez Diecezję ma miejsce corocznie. Tegoroczna edycja, która potrwa od 14 do 15 czerwca 2024 r., odbędzie się w urokliwym Świeradowie-Zdroju.

Udział w DRP to nie tylko przygoda i możliwość kontaktu z naturą, ale przede wszystkim szansa na modlitwę i nawiązanie nowych znajomości. To unikalna okazja do zatrzymania się na chwilę w naszym zabieganym świecie, nawiązania głębszych relacji i zrozumienia swojego miejsca w nim. Przede wszystkim jednak, jest to szansa na lepsze poznanie samego siebie, odkrycie Boga i podjęcie decyzji, które będą służyły naszemu najwyższemu dobru.