W Świeradowie-Zdroju rozpoczyna się kontrola sieci kanalizacyjnej

Możemy zaobserwować, że kadencja lokalnej władzy zbliża się ku końcowi. W związku z tym, w uzdrowiskowym miasteczku Świeradów-Zdrój, podejmowane są działania długo oczekiwane przez mieszkańców.

Miejscowa jednostka administracji, Gmina Miejska Świeradów-Zdrój, chce zapewnić społeczności informacje na temat właśnie rozpoczętej operacji sprawdzającej kondycję infrastruktury kanalizacyjnej. Wszystkie te działania mają miejsce na terenie całego miasta.

Podstawowy cel tej misji to przetestowanie szczelności systemu kanalizacji sanitarnej. Ponadto, ma to umożliwić dostrzeżenie nielegalnych połączeń oraz niewłaściwych podłączeń wód opadowych i drenażowych do sieci sanitarnych. W głównym celu przeprowadzenia inspekcji wykorzystany zostanie generator nietoksycznego dymu.

Produkowany przez generator dym jest absolutnie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Nie posiada zapachu a także nie jest szkodliwy dla środowiska. Wiceburmistrz Wilczacka podkreśla, że jeśli dym pojawi się w budynkach, najlepszym rozwiązaniem jest natychmiastowe przewietrzenie pomieszczeń. Natomiast, jeśli dym zacznie wydobywać się z rynny deszczowej, oznacza to, że instalacja wewnętrzna budynku nie działa poprawnie.

W przypadku wykrycia jakiejkolwiek nieprawidłowości, właściciel nieruchomości zostanie powiadomiony o tym fakcie za pośrednictwem listu. Jest to kolejny krok na drodze do poprawy infrastruktury miasta, którego mieszkańcy od lat oczekiwali.