Szybki postęp prac na trzecim odcinku linii kolejowej Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów- Zdrój

W pełni zaangażowane w prace na trzecim odcinku linii kolejowej Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów- Zdrój, które mają zakończyć się w ciągu kilku następnych miesięcy, kiedy to pierwsze lokomotywy dotrą na stację końcową.

Cezary Przybylski, Marszałek, wyraził wcześniejsze przypuszczenia, że pierwsza podróż pociągu po odnowionym torowisku powinna odbyć się jeszcze przed końcem tego roku. Jego oczekiwania zostały potwierdzone również przez rzecznika prasowego Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Michała Nowakowskiego. W wywiadzie dla Lwówecki.info w sierpniu zasugerował on, że pierwsza jazda pociągiem między Gryfowem Śląskim a Świeradowem-Zdrój planowana jest na grudzień 2023 roku, zgodnie z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy.

To, czy huczne otwarcie całej linii Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów- Zdrój odbędzie się jeszcze w 2023 roku czy dopiero na początku 2024, nie ma dla mieszkańców ani turystów większego znaczenia. Po prawie 28 latach oczekiwania na możliwość podróżowania pociągiem, miesiąc czy dwa dodatkowego czekania nie stanowią znaczącej różnicy.