Ścieżka dydaktyczna w Świeradowie-Zdroju – o tym powinieneś wiedzieć

Świeradów-Zdrój zlokalizowany jest na południu Polski. Na uwagę w tym miejscu zasługuje m.in. ścieżka dydaktyczna, na którą warto się skusić w wolnym czasie. Jest to jedna z tych atrakcji, które będą idealne nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych podróżujących bez swoich pociech.

Ścieżka dydaktyczna w Świeradowie-Zdroju

Stosunkowo nowym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest ścieżka dydaktyczna w Świeradowie-Zdroju. Została ona przygotowana przez nadleśnictwo działające na tym terenie. Ścieżka ,,Przygoda w górach” ma tylko ok. 1 km długości.

Po drodze znajduj się 12 tablic informacyjnych, dzięki którym jeszcze lepiej można poznać walory tamtego terenu. Nie zabrakło faktów o zabytkach, ciekawostkach z regionu oraz izerskiej faunie i florze. Oprócz tego przy każdej tablicy znajdują się atrakcje interaktywne, którymi najbardziej zainteresowane są oczywiście dzieci. Ścieżka dydaktyczna w Świeradowie-Zdroju zaczyna się powyżej Domu Zdrojowego i kończy przy Czeszce i Słowaczce. Poznawanie nowych miejsc w danej okolicy jest niezwykle przyjemnym zadaniem. Choć może się wydawać, że wszystkie miejsca miało okazję się już odwiedzić można być w błędzie. Ścieżka dydaktyczna w Świeradowie-Zdroju jest genialnym rozwiązaniem na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie. W trasę mogą wybrać się same dorosłe osoby zainteresowane faktami umieszczonymi na tablicach informacyjnych.

Bez wątpienia jest się czym zachwycić. Teren Gór Izerskich jest niezwykle malowniczy i także podczas tego spaceru można to zauważyć. To miejsce warte uwagi będzie fenomenalne również dla miejscowych, którzy doskonale znają okolicę.