Atrakcje weekendowe w Świeradowie-Zdroju

Przed nami pełen atrakcji weekend w malowniczym Świeradowie-Zdroju, organizowany pod egidą Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Dolnośląską Zimą”. Wydarzenia te skupiają się na promocji regionalnych tradycji i wartości, a także na propagowaniu zdrowego stylu życia poprzez różne formy aktywności na świeżym powietrzu.

Niezwykłe atrakcje czekają na mieszkańców i turystów w specjalnie przygotowanym na tę okazję namiocie Miasto Świeradów-Zdrój. Na miejscu znajdować się będzie ekipa stacjonarna, która zapewni rozrywkę poprzez grę miejską „Świeradów-Zdrój Detalami Opowiedziany”. Ta gra pozwoli uczestnikom na poznanie miasta od innej, niecodziennej strony.

W sobotę Nadleśnictwo Świeradów poprowadzi prelekcje, które pozwolą zgłębić tajniki natury i ekosystemu lasu. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o drewnie jako surowcu wszechczasów oraz o tym, jakie zwierzęta są naszymi sąsiadami. Ponadto, Marcin z Izerska Łąka poprowadzi grę rodzinny „Rozpoznaj owady”, a najbardziej chętni będą mieli szansę na wytworzenie własnej świecy z wosku pszczelego o przyjemnym, naturalnym aromacie.

Niedziela przyniesie inne, nie mniej interesujące wydarzenia. Wśród nich znajdzie się warsztat prowadzony przez ekipę Izerska Majstrownia, podczas którego uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać aromatyczne mydełka w kształcie serca lub serduszko woskowe, idealne na zbliżające się Walentynki. Ponadto, Kopalnia św. Jan oferować będzie „Kreatywne warsztaty kamyczkowe”, które umożliwią rodzinom spędzenie czasu na twórczym i edukacyjnym zabieganiu.