Odnowienie tradycji liturgii na szczycie Stogu Izerskiego

W niedzielę, 23 czerwca, w czasie obiadowym, największą grupę pasażerów górskiego wyciągu Ski & Sun, transportującego turystów na szczyt Stogu Izerskiego, stanowili uczestnicy Mszy Świętej. Miejsce jej odprawienia to górna stacja kolejki (1060 m n.p.m.), a jej celem było powtórne wprowadzenie do kalendarza wydarzeń mszy na szczycie w Górach Izerskich po wieloletniej przerwie i próbie jej reaktywacji w zeszłym roku.

Organizatorem tego unikalnego wydarzenia jest parafia pod wezwaniem św. Józefa Opiekuna Zbawiciela. Rok temu parafią tę zarządzał ks. Mariusz Szymański, zaś obecnie pełniącym obowiązki administratora jest ks. Tomasz Kwasik. Pomimo swojego transferu do pracy w Polkowicach, ks. Mariusz zdecydował się przyjechać i uczestniczyć w liturgii. Szczególne uznanie zyskał też ks. Władysław Dzięgiel, były proboszcz tej parafii, który był pomysłodawcą i inicjatorem tej tradycji.

Wśród obecnych znalazł się też samookreślający się jako miłośnik gór, ks. Józef Lisowski, kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej. To właśnie on miał zaszczyt wygłosić kazanie podczas Mszy Świętej, w którym zwrócił uwagę na swoje doświadczenia z czasów, gdy był młodym seminarzystą.