Piękna Bukowina Tatrzańska – gdzie warto się udać i co warto zobaczyć?

Bukowina Tatrzańska uznawana jest za wieś, która położona jest w województwie małopolskim. Bukowina Tatrzańska uchodzi za miejscowość turystyczną, która położona jest w jednym z najładniejszych regionów Polski. Pierwszy raz wspomniano na temat tej wsi w XVII wieku – pierwsza udokumentowana wzmianka pochodzi z 1585 roku. Obecna nazwa została nadana 18 kwietnia 1939 roku.

W dwudziestoleciu międzywojennym wieś została przekształcona w wieś turystyczną.  Jednak druga wojna światowa uniemożliwiła rozbudowę miejscowości na kilka lat. Po uruchomieniu pierwszej linii autobusowej w 1948r roku, zaczęło przybywać turystów. Do dnia dzisiejszego znajduje się tam dużo domków noclegowych, stacji narciarskich oraz wiele innych, ciekawych atrakcji.

Jaka najlepsza atrakcja znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej?

Jedną z najlepszych atrakcji, jakie można znaleźć w Bukowinie Tatrzańskiej jest Górski Ośrodek Jeździecki. Ośrodek powstał ponad 20 lat temu, a jego właścicielem jest miejscowy góral. Siedziba jest położona u stóp Tatr, gdzie znajduje się dużo zieleni oraz lasy. Stado liczy kilkanaście koni, dlatego jazdy są również prowadzone dla początkujących, jak i zaawansowanych uczestników. Ośrodek organizuje rajdy konne, na których można podziwiać piękną przyrodę oraz krajobrazy, panoramę Tatr czy Gorców.

Dla młodzieży i dorosłych, chcących spróbować jazdy konnej lub polepszyć swoje umiejętności, organizowane są obozy jeździeckie, na których można pozyskać dużo wiedzy dotyczącej oporządzania konia i przygotowania do jazdy. Mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej, a także jej okolic, mogą zapisać się do sekcji jeździeckiej.

One thought on “Piękna Bukowina Tatrzańska – gdzie warto się udać i co warto zobaczyć?

Dodaj komentarz