Ochotnicza Straż Pożarna interweniuje przy drodze Szklarska Poręba – Świeradów Zdrój

Na miejscu interwencji obecne są jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, zarządca drogi oraz służby policyjne.

W niedzielę 28 kwietnia, kilkanaście minut przed godziną 17:00 zgłoszenie o potencjalnym zagrożeniu wpłynęło do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lubaniu. Informacja dotyczyła drzewa usytuowanego przy drodze wojewódzkiej prowadzącej z Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju, które było pęknięte przy pniu i groziło upadkiem na jezdnię.

Zaraz po odebraniu zgłoszenia, na miejsce zostały wysłane odpowiednie służby. W skład ekspedycji weszli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego ze Świeradowa Zdroju, a także podnośnik z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. Obecność zapewnił również zarządca drogi i patrol policji.

Do momentu usunięcia zagrożenia, droga będzie nieprzejezdna w obu kierunkach. Na czas interwencji, strażacy ze Świeradowa Zdroju skierowali ruch na objazd przez ulicę Kościuszki.