Lubisz wycieczki rowerowe? W okolicach Świeradowa znajdziesz niezwykłe trasy!

Wakacje to czas, gdy o rowerach przypominają sobie nawet ci, którzy przez resztę roku na jednośladach nawet nie jeżdżą. Wyjeżdżając na wakacje do Świeradowa, warto zabrać ze sobą rower i poświęcić chociaż jeden dzień na wyprawę wokół tego uroczego miasteczka. Choć trasy są wymagające, to trud rekompensują piękne widoki!

Jedną z najpopularniejszych tras, choć i nie dla początkujących rowerzystów, jest trasa Harrachow- Orle- Hala Izerska – Kopalnia Kwarcu Stanisław. Na początku trzeba podjechać kolejką do Harrachowa, jednak to nie problem. Potem już tylko ponad osiemdziesiąt kilometrów wspaniałej trasy z pięknymi widokami.

Kolejna to z Małej Skały do Jested. Niestety tu trasa wiedzie w dużej mierze szosą którą jadą samochody. Jednak panorama całego regionu jest na wyciągnięcie ręki. To również trasa dla bardziej zaawansowanych użytkowników jednośladów.

Dla początkujących za to jest trasa z Bogatyni do styku trzech granic. Dystans to jedynie 40 kilometrów, a przewidywany czas wyprawy to około sześć godzin. Na całym dystansie są jedynie dwa trudniejsze podjazdy.