Grupa Europlan Artura Koziei zapowiada budowę największego centrum handlowego w Karkonoszach

Plan budowy ogromnej galerii handlowej w miejscowości Miłków, położonej przy drodze wojewódzkiej prowadzącej do Karpacza, zaczyna nabierać realnych kształtów. Za tą ambitną inwestycją stoi grupa Europlan, której liderem jest Artur Kozieja, znany za sprawą swoich poprzednich przedsięwzięć. W regionie ten inwestor jest ceniony za realizację takich projektów jak ośrodek Lake Hill w Sosnówce, liczne inwestycje mieszkaniowe w Jeleniej Górze czy rewitalizację hotelu Sanssouci w Karpaczu. Grupa Europlan poinformowała niedawno o uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę tego, co ma szansę stać się największym centrum handlowym w Karkonoszach.

Planowane centrum handlowe ma powstać przy drodze wojewódzkiej numer 366, na skrzyżowaniu tras do takich miejscowości jak Karpacz, Szklarska Poręba, Kowary i Jelenia Góra. To strategiczne miejsce ma przyciągnąć nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale także tysiące turystów z Polski i z zagranicy. Wybrane miejsce oferuje niesamowite widoki, w tym na majestatyczną Śnieżkę.

Lokalizację dla tego projektu starannie dobrano, zważywszy na potencjalną liczbę odwiedzających. Blisko 100 tysięcy mieszkańców okolicznych miast i wsi będzie mogło łatwo dotrzeć do centrum, a także liczni turyści z kraju i z zagranicy – w tym m.in. z Czech i Niemiec – którzy odwiedzają Karkonosze każdego roku.