Inwestycje w uzdrowisko Czerniawa-Zdrój: Rewitalizacja i nowy obiekt rekreacyjny

W pięknej miejscowości Świeradów Zdrój, właśnie rozpoczęła się druga faza rewitalizacji obszaru uzdrowiskowego. Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój jest na etapie przemian, które nie tylko przyniosą odnowiony deptak, ale również nowe tężnie oraz ujęcia wody leczniczej. Przede wszystkim, jednak, miejscowość ta będzie gościć jedyny odkryty basen w Górach Izerskich. Ten nowoczesny obiekt będzie najwyżej położonym na terenie Sudetów i jego realizacja pochłonie fundusze rzędu 10 milionów złotych.

Tempo prac związanych z modernizacją uzdrowiska Czerniawa-Zdrój jest imponujące. Obecnie realizowane są prace powiązane z budową deptaka. Tężnia jest już gotowa, a ujęcia znanej wody uzdrowiskowej „Jan” zostały skutecznie przebudowane. Jednak niewątpliwym punktem kulminacyjnym całego projektu będzie rekreacyjno-basenowy kompleks, którego budowa została właśnie zainicjowana.

Dwie dekady temu, Czerniawa-Zdrój była popularnym kurortem w Polsce, szczególnie cenionym za skuteczne terapie chorób układu oddechowego u najmłodszych. Dziś, ta nieco zapomniana część Świeradowa ma szansę na powrót do łask i przyciągnięcie turystów – co jest możliwe dzięki budowie unikalnego, bo najwyżej położonego w Sudetach, odkrytego basenu.