Co zobaczyć w Świeradowie? Propozycje na weekendowe zwiedzanie!

Świeradów Zdrój to nie tylko spacery po szlakach, których wokół miasteczka jest całkiem sporo. To jednak również bardzo ciekawe muzea i pomniki przyrody, które koniecznie musisz zobaczyć, będąc w tym miejscu. Oto propozycje na weekend!

Zacznijmy od miejsc o charakterze muzealnym, których w okolicy jest całkiem sporo. Warto podjechać do Czarciego Młyna, muzeum o nietuzinkowym charakterze. Do tego dla osób o mocnych nerwach jest wieża widokowa „Sky Walk”, gdzie poczujesz się jak w chmurach, z niebem pod stopami. Bardzo ciekawą alternatywą jest również Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka”.

Nie trzeba chyba nikomu polecać również wizyty na Zamku Chojnik. Wodospad Kwisa również zachwyci zarówno tych małych jak i większych podróżników. Jeżeli lubisz wodę, z pewnością świetnie poczujesz się w nowo wybudowanym Aquaparku. Na uwagę zasługuje również Multimedialne Muzeum Karkonoszy.

Weekend w Świeradowie to również malownicze szlaki turystyczne w Górach Izerskich, takie jak, chociażby szlak z Piechowic na Bobrowe Skały czy Wysoki Kamień.