Awaria koparki powoduje zniszczenia na torze saneczkowym Ski&Sun w Świeradowie-Zdroju

Dziś, około południa, doszło do niefortunnego incydentu z koparką, która brała udział w pracach budowlanych na terenie przylegającym do popularnego toru saneczkowego Ski&Sun, usytuowanego w uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój. W wyniku utraty kontroli nad maszyną, operator skierował ją prosto w ogrodzenie placu budowy, które uległo przebiciu. Następnie, koparka uderzyła w koło napinające na urządzeniu toru.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyglądają następująco: tuż po południu na ulicy Źródlanej w Świeradowie-Zdroju, maszyna budowlana – koparka – bezwładnie toczyła się ze stromej górki. Pracowała przy robotach na terenie przylegającym do popularnej atrakcji turystycznej – toru saneczkowego Ski&Sun. W trakcie zbiegania z górki, koparka niefortunnie uderzyła stojący na drodze samochód marki Mercedes, po czym pokonując kilkadziesiąt metrów, przebiła ogrodzenie stanowiące granicę ośrodka saneczkowego. Ostatecznie, maszyna zatrzymała się na urządzeniach napinających liny toru, powodując znaczne zniszczenia.

Na całe szczęście, pomimo dramatycznych okoliczności, w wyniku tej sytuacji nikt nie doznał obrażeń. Kierowca koparki wyszedł z całego zdarzenia bez szwanku. Na dodatek, w momencie wystąpienia awarii, na torze saneczkowym nie przebywał żaden użytkownik.

Niemniej jednak, największe straty ponosi ośrodek Ski&Sun w Świeradowie-Zdroju. W momencie, gdy rozpoczyna się sezon wakacyjny, główna atrakcja ośrodka – letni tor saneczkowy – została poważnie uszkodzona. Jak informuje dyrektor Ski&Sun, Waldemar Szczepański, uszkodzone koło napinające będzie wymagało naprawy trwającej od dwóch tygodni do miesiąca.