Znamy listę kandydatów na wybory

Zofia Czernow, reprezentująca Platformę Obywatelską i w przeszłości pełniąca funkcję prezydentki Jeleniej Góry, zajmuje pierwsze miejsce na liście wyborczej. Za nią plasuje się Robert Kropiwnicki z Legnicy, obecny parlamentarzysta. Trzecie miejsce na liście przypadło Piotrowi Borysowi, posłowi pochodzącym z Lubina. Lista jest zamknięta przez najmłodszą radną z Legnicy – prawniczkę Aleksandrę Krzeszewska.

Zofia Czernow wyraża przekonanie o zwycięstwie w nadchodzących wyborach. Podkreśla zalety swojego zespołu, który składa się zarówno z doświadczonych parlamentarzystów, jak i osób nieprzekraczających jeszcze 30. roku życia. W swoich deklaracjach podkreśla, że będą oni reprezentować interesy młodych osób w parlamencie. Zdaniem Czernow, to właśnie młodzi ludzie są grupą, której głosu najbardziej brakuje tam obecnie.

W ramach tzw. Paktu Senackiego kandydują: Waldemar Witkowski z okręgu nr 1 oraz Marcin Zawiła i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska z okręgów nr 2 i nr 3 odpowiednio. Zawiła i Sekuła-Szmajdzińska są przedstawicielami Platformy Obywatelskiej.