XX Edycja „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” – prestiżowe wyróżnienie dla biznesu i samorządu na Dolnym Śląsku

W bieżącym roku mamy przyjemność świętować dwudziestą, jubileuszową edycję prestiżowego konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. W tym wyjątkowym wydarzeniu, statuetki zostaną zaprezentowane zwycięzcom w siedmiu różnych kategoriach. Nominacje zostały właśnie ogłoszone, a wśród nich znalazły się zarówno firmy jak i samorządy, a także innowacyjne produkty i wybitni liderzy. Ostateczna decyzja, kto otrzyma te cenne wyróżnienia, zapadnie podczas Wielkiej Gali Biznesu, która odbędzie się 23 października 2023 roku w Narodowym Forum Muzyki.

Jest to jedno z najważniejszych wyróżnień gospodarczych i biznesowych na Dolnym Śląsku, które docenia i nagradza wybitne osiągnięcia przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego z tego regionu. Nagroda „Dolnośląski Gryf” nie tylko honoruje współpracę i zrównoważony rozwój, ale również wyjątkowe jednostki, które prowadzą i rozwijają swoje przedsiębiorstwa według innowacyjnych strategii.

Jak podkreśla Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Grzegorz Dzik, „Dolnośląski Gryf” to sympozjum biznesu, nauki i samorządu tworzące tzw. złoty trójkąt. Jego kluczowymi celami są generowanie i transfer technologii oraz zasobów ludzkich. Jak zapewnia Dzik, te zadania są realizowane z powodzeniem. Na skutek tego, Dolny Śląsk przyciąga ludzi z różnych regionów Polski, którzy decydują się tu osiedlić, pracować i płacić podatki. Na początku istnienia „Dolnośląskiego Gryfa”, nagroda często przyznawana była dużym i uznawanym firmom. Obecnie sytuacja wygląda jednak inaczej. Nagrody często trafiają do małych, niekoniecznie rozpoznawalnych firm, które cieszą się jednak międzynarodowym zasięgiem. Widać więc ewolucję samego „Gryfa”.