Tragiczny wypadek na drodze Świdnica – Świebodzice z udziałem busa przewożącego osoby niepełnosprawne

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce na trasie pomiędzy Świdnicą a Świebodzicami. W Mokrzeszowie, w poniedziałkowy poranek 2 października, doszło do zderzenia trzech pojazdów, wśród których był bus przewożący ludzi z niepełnosprawnościami. W wyniku tego tragicznego zdarzenia, Droga Krajowa DK 35 została zablokowana, a funkcjonariusze policji musieli zorganizować objazd dla innych użytkowników drogi.

Śmiertelne zdarzenie na drodze miało miejsce o godzinie 7:40 między Mokrzeszowem a Świebodzicami, na terenie powiatu świdnickiego. Niestety, jedna osoba straciła życie, zaś sześć innych odniosło obrażenia.

Jak informuje młodszy aspirant Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w kolizji brały udział trzy samochody: Audi, Mercedes Sprinter będący pojazdem typu bus oraz ciężarówka marki DAF z naczepą. Kierowca Audi niestety zginął na miejscu, natomiast szóstkę pasażerów busa przetransportowano do szpitala. Kierowca busa oraz dwie osoby z ciężarówki nie doznały żadnych obrażeń.

Zakończono już działania ratunkowe dla poszkodowanych w wypadku. Teraz policja zabezpiecza miejsce tragedii w celu zgromadzenia dowodów, a także pracuje prokurator. Droga DK 35 będzie zablokowana do godziny 13:00. Wytyczono objazd przez Ciernie.