Świeradów-Zdrój: Powrót pociągów na tory pozwolił na wznowienie prac budowlanych

Kilka tygodni wstecz, miejscowy transport kolejowy ponownie zaczęła obsługiwać trasę do Świeradowa-Zdroju, co nie umknęło uwadze lokalnej prasy. Obecnie to urokliwe miasto, zlokalizowane u podnóża Gór Izerskich i mające bogate niemieckie dziedzictwo, jest areną prężnego rozwoju budowlanego. W trakcie realizacji jest już wiele inwestycji, które razem oferują kilkaset apartamentów na sprzedaż jako inwestycje. Do tego dojdzie jeszcze wiele miejsc parkingowych w garażach podziemnych.

Aktualnie możemy zaobserwować scenę przypominającą ogromną dziurę w ziemi, z której roztacza się widok na znaczną część kurortu. To miejsce tętni życiem, gdyż setki pracowników budowlanych nieustannie pracują, mimo że para unosi się od ich oddechów w mroźne powietrze. Temperatura tego konkretnego dnia – początek stycznia 2024 roku – spadła do około -15 stopni Celsjusza. Zmierzch zapowiadał jeszcze większy spadek temperatury.

Jednak to nie jest jedyny plac budowy w malowniczym Świeradowie-Zdroju. Właśnie to miejsce, do którego pociągi wróciły po nieobecności trwającej 27 lat, jest teraz domem dla wielu entuzjastycznych inwestycji budowlanych.