Skandal na budowie linii kolejowej w Świeradowie. Złodzieje nie mieli żadnych skrupułów!

O tym, jak ważna jest budowa nowej linii kolejowej w Świeradowie Zdroju wie każdy mieszkaniec tego regionu. Nie tylko poprawi komunikację, ale również znacznie ułatwi codzienność. Niestety, ostatnie działania złodziei sprawią, że prace na tej trasie znacznie się przedłużą!

Linia kolejowa w Świeradowie Zdroju została wyłączona z użytku w 1997 roku. Ówczesne władze samorządowe nie widziały przyszłości dla linii kolejowej w regionie. A szkoda, bo obecnie trzeba przeprowadzić zaawansowane prace modernizacyjne, aby przywrócić linii dawną świetność. Działania związane z odbudową tej linii rozpoczęły się na początku tego roku.

Wszystko szło zgodnie z planem — wyrównano nasypy i rozpoczęto układanie nowych torów. Jednak złodzieje szybko przypomnieli sobie o łatwym łupie i zaatakowali. Jak informuje świeradowska policja, zniknęły elementy mające posłużyć do odbudowy linii kolejowej. Straty są szacowane na osiemdziesiąt tysięcy złotych. Jedno jest pewne- przez to z pewnością opóźnią się prace na tej trasie.