Proces odwoławczy Jeleniej Góry w sprawie 8 milionów złotych odszkodowania trafi do Sądu Najwyższego

Władze Jeleniej Góry przekazały apelację do Sądu Najwyższego, zdecydowane na walkę o kasację wyroku, który zobowiązuje miasto do zapłaty odszkodowania w wysokości 8 milionów złotych. Prezydent miasta, Jerzy Łużniak, rozmawiał o tym przypadku w Warszawie dnia 28.03, spotykając się z ministrem sprawiedliwości, prof. Adamem Bodnarem.

Temat dyskusji skupiał się na możliwości zaangażowania prokuratora generalnego w postępowanie kasacyjne prowadzone przez Jelenią Górę. Łużniak przedstawił Bodnarowi zbiór dokumentów powiązanych ze sprawą, podkreślając wątpliwości dotyczące procedury sądowej. Urbanizacja Jeleniej Góry informuje, że jednym z najistotniejszych argumentów prezentowanych przez miasto jest kwestionowanie rzetelności operatu szacunkowego spornych nieruchomości, na podstawie którego sąd ustalił kwotę odszkodowania.

Zaskakująco, sąd odrzucił oszacowania wykonane przez inne niezależne osoby specjalizujące się w ocenach nieruchomości. Rzecznik jeleniogórskiego Ratusza, Marcin Ryłko, zauważa, że jeśli ministerstwo sprawiedliwości zdecyduje się na zaangażowanie w postępowanie kasacyjne, możliwe są dwa scenariusze – może działać wraz z Jelenią Górą lub samodzielnie złożyć wniosek o kasację do Sądu Najwyższego.