Pożar samochodu zasilanego gazem na ulicy Grunwaldzkiej w Świeradowie-Zdroju

W środku dnia, dokładnie o godzinie 13, osobowy samochód marki Seat, napędzany gazem, niespodziewanie stanął w płomieniach na ulicy Grunwaldzkiej w miejscowości Świeradów-Zdroju. Na szczęście, lokalna jednostka straży pożarnej szybko dotarła na miejsce zdarzenia i była w stanie zawrócić ogień, zanim ten zdążył rozprzestrzenić się do bagażnika, gdzie umieszczona była butla gazowa.

Kiedy kierujący pojazdem zauważył pojawiające się problemy, szybko zareagował i skierował samochód na pobocze. Mimo to, nie udało mu się samodzielnie ugasić płomieni, które wybuchły w przestrzeni silnika. W konsekwencji, nie pozostało mu nic innego jak wezwanie na miejsce profesjonalistów. Samochody łatwo przekształcają się w żarzące się pochodnie, dlatego priorytetem było stłumienie ognia zanim ten dotrze do bagażnika – miejsca przechowywania butli gazowej.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeradowie-Zdroju sprawnie stawili czoła wyzwaniu, zdołali szybko ugasić płomienie i zabezpieczyć butlę zawierającą gaz.

Podczas całego czasu trwania akcji ratunkowej, ruch na drodze wojewódzkiej 358 był całkowicie wstrzymany.