Nowy sklep sieci Dino na lubańskich Księginkach

Wielką radością mieszkańców Lubańskich Księginek ogarnął fakt, że w ich dzielnicy powstaje market sieci Dino. Budowa ta była przez nich gorąco oczekiwana. Zgodnie z założonym planem, prace budowlane przebiegają sprawnie i bez zakłóceń.

Market Dino, który jest umiejscowiony na Księginkach, będzie trzecim placem handlowym tej sieci w mieście Lubaniu. Rozpoczęcie budowy zaplanowane było na sierpień 2023 roku i od tego czasu realizowane są prace budowlane, które nie ograniczają się jedynie do samego budynku marketu. Zgodnie z projektem, przewiduje się również konstrukcję kanalizacji dla nowo powstającego sklepu.

W trakcie prac budowlanych konieczne okazało się wykonanie wykopów w istniejącej drodze w celu podłączenia sklepu do sieci kanalizacyjnej. W związku z tym zarówno przedstawiciele sieci Dino, jak i odpowiedzialni za infrastrukturę w magistracie Lubania doszli do porozumienia na temat modernizacji ulicy Groblowej. Uzgodniono, że droga ta zostanie całkowicie odnowiona i pokryta nową nawierzchnią bitumiczną. Dzięki temu, mieszkańcy nie tylko będą cieszyć się z dostępu do nowego sklepu w swojej okolicy, ale również zyskają lepszy i nowy dojazd do swoich domów.