Nowy rozkład jazdy kolejowego transportu przynosi optymistyczne zmiany dla pasażerów

10 grudnia nakłada na pasażerów kolejowych transportów nowy rozkład jazdy, ale jest to bez wątpienia powód do radości. Zmiany, które nadejdą wraz z nowym harmonogramem, będą korzystne dla podróżnych. Co więcej, po upływie niemal trzech dekad, pociągi znów zaczną kursować do Świeradowa-Zdroju. Będą to składy Kolei Dolnośląskich, które przejmują całkowitą kontrolę nad przewozami pasażerów na dolnośląskim odcinku Nadodrzanki. Dodatkowo, mieszkańcy Jedliny-Zdroju i Głuszycy będą mogli korzystać z codziennych połączeń zamiast tych dostępnych tylko w weekendy.

Dzięki zaangażowaniu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Świeradów-Zdrój po 27 latach przerwy znów znajduje się na kolejowej mapie Polski. Linia kolejowa numer 317 od Gryfowa Śląskiego do Świeradowa-Zdroju została gruntownie odnowiona i obejmuje całą trasę przez Mirsk. Oprócz tego, składy Kolei Dolnośląskich będą robić postój na przystankach takich jak Proszówka, Mroczkowice i Orłowice.

Będzie dziewięć par pociągów kursujących codziennie na tej trasie, aby zapewnić mieszkańcom stałe i atrakcyjne połączenie. Trasa kolejowa z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa-Zdroju ma 17 kilometrów i podróż nią zajmie mniej niż 20 minut.