Lubomir Leszczyński powraca na stanowisko Nadleśniczego Świeradów-Zdrój po dwóch latach przerwy

Przez dwie dekady stanowisko Nadleśniczego Świeradów- Zdrój było obsadzone przez różne osoby. Turbulencje w tej roli powodowały, że pracownicy leśnictwa w Świeradowie nie mieli okazji przywyknąć do jednej osoby na tym stanowisku. Teraz jednak ta sytuacja ma się zmienić, ponieważ na swoje poprzednie stanowisko wraca Lubomir Leszczyński.

Dotychczas funkcję Nadleśniczego pełniła Anna Kulik. Zajmowała to stanowisko po Tadeuszu Łozowskim, który 11 maja 2021 roku został mianowany na stanowisko p.o. Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Przed nim, zaś leśnictwo w Świeradowie prowadził przez krótki okres – pół roku – Lubomir Leszczyński. To właśnie on teraz powraca na stanowisko Nadleśniczego w Świeradowie-Zdroju.

Oficjalne powołanie Lubomira Leszczyńskiego na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów miało miejsce 5 lutego 2024 roku. Informację tę przekazało Nadleśnictwo za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu w mediach społecznościowych.

Lubomir Leszczyński związany jest z Lasami Państwowymi od początku swojej kariery zawodowej. Swoją pracę rozpoczął w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka na stanowisku specjalisty w dziale technicznym. Potem przeniósł się do Nadleśnictwa Świeradów, gdzie pełnił funkcje Zastępcy Nadleśniczego i Nadleśniczego. Ostatnio był leśniczym w Nadleśnictwie Lwówek Śląski.