Gwałtownie wzrasta ilość spożywanego alkoholu w Świeradowie Zdroju. Czy to tylko przez większą ilość turystów?

W Świeradowie Zdroju w ubiegłym roku spożycie alkoholu statystycznie wzrosło aż o 40 procent. Burmistrz miasta poinformował o tym w oficjalnym komunikacie dodając, że najpewniej dane te odzwierciedlają zapotrzebowanie coraz większej ilości turystów. A jeżeli nie?

Świeradów Zdrój jest jednym z najszybciej rozwijających się kurortów górskich w regionie. Nie tylko buduje się coraz więcej hoteli i pensjonatów, ale i przyjeżdża sporo turystów pragnących odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Statystyki mówią jasno – w mieście spożywa się obecnie o wiele więcej alkoholu niż w latach ubiegłych.

Duża w tym zasługa zapewne turystów, którzy przyjeżdżając na wypoczynek, raczą się wysokoprocentowymi trunkami. Z danych wynika, że aż o 62 procent wzrosła sprzedaż alkoholi lżejszych. Natomiast mocniejsze trunki najczęściej kupowano na stacjach benzynowych i w sklepach spożywczych i monopolowych.

Z wypowiedzi burmistrza wynika, że najpewniej sytuacja ta ma związek z przyrostem ilości turystów. Jednak nie można wykluczyć, że i sami mieszkańcy Świeradowa Zdrój mają w tym udział.