Doszło do dachowania samochodu osobowego na Drodze Sudeckiej – ciężarna kobieta hospitalizowana

Dziś, dokładnie o godzinie 14.00, na głównym szlaku komunikacyjnym pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrój, na tzw. Drodze Sudeckiej, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego. Główną przyczyną była znaczna nieostrożność kierowcy, który zignorował trudne warunki panujące na drodze.

Kierujący pojazdem nie dostosował swojej jazdy do panujących warunków atmosferycznych, co skutkowało dachowaniem pojazdu. Wystarczyła chwila niedostatecznej koncentracji i zamiast bezpiecznie kontynuować podróż, samochód skończył w rowie, położony bokiem.

W efekcie tego tragicznego wypadku, pasażerka samochodu – kobieta w zaawansowanej ciąży – została przewieziona do najbliższego szpitala. Możemy jedynie mieć nadzieję, że nic poważnego jej się nie stało. Na miejscu zdarzenia interweniowały natychmiast służby ratunkowe: straż pożarna z powiatu lwóweckiego i lubańskiego, policja oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Ze względu na obecność śliskiego błota pośniegowego na nawierzchni drogi, apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Warunki na drogach są niezwykle trudne. Przypominamy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.