Dom Zdrojowy w Świeradowie-Zdroju – dlaczego warto odwiedzić?

Letni okres wypoczynkowy to czas nie tylko na leżakowanie na plażach i podbijanie szczytów polskich gór – jest to również okazja do zwiedzania zabytków i miejsc, o których wcześniej nawet się nie słyszało.

Jednym z takich niepozornych, a pięknych i ciekawych miejsc, jest Dom Zdrojowy, który znajduje się w Świeradowie-Zdroju. Dlaczego jest tak interesującym punktem wycieczkowym?

Świeradów-Zdrój – czym jest Dom Zdrojowy?

Zbudowany na ruinach Domu Źródlanego, który spłonął w 1895 roku, Dom Zdrojowy jest jego unowocześnioną formą, powstałą z ręki znanego wrocławskiego architekta, Grossera. Szybka budowa sprawiła, że już cztery lata później przyjął swoich pierwszych gości. Nic w tym dziwnego, gdyż do pracy wzięło się aż 600 robotników.

Jest to miejsce, w którym znajdzie się nie tylko nocleg, ale również wiele interesujących atrakcji – już na początku XX wieku nie brakowało tutaj salonów gier, tańca i muzyki. Wszystko to otoczone zostało sztuką malarza Kaysera-Eichberga i pracami rzeźbiarskimi autorstwa Willborna i Giesecke. Zwieńczone zostało to piękną i malowniczą wieżą zegarową, która sięga aż 46 metrów.

Dom Zdrojowy w Świeradowie-Zdroju – dlaczego warto?

Jedną z największych atrakcji Domu Zdrojowego jest najdłuższa na Dolnym Śląsku modrzewiowa Hala Spacerowa – liczy ona aż 80 metrów pięknej roślinności oraz wspaniałych witraży. To sposób na niezapomniany spacer.

Dziś każdy gość Domu Zdrojowego będzie mógł skorzystać nie tylko z zabytkowej części tego miejsca, ale również nowoczesnych atrakcji. Nie zabrakło SPA, jadalni, sali gimnastycznej, jak i pijalni wody mineralnej wprost z pobliskiego źródła. Miejsce to idealnie wpisze się w potrzeby każdego, kto pragnie wypoczynku i dawki ciekawej historii.