Dlaczego Świeradów Zdrój to dobry adres na ferie 2023?

Świeradów Zdrój to bardzo szybko rozwijające się uzdrowisko, które przez lata było kojarzone jedynie z sanatoriami pełnymi kuracjuszy seniorów z Niemiec. Jednak jak wszystko wokół i Świeradów Zdrój się zmienia. Oto, dlaczego warto wybrać Świeradów na zimowe wakacje!

To doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy nie lubią tłumów. Miejscowości obok, takie jak Karpacz czy Szklarska Poręba, w sezonie zimowym przyjmują spore ilości turystów. W Świeradowie Zdrój aż tak dużych zbiorowisk ludzkich nie uświadczysz. Masz za to gwarantowane ciszę, spokój i bliskość natury na wyciągnięcie ręki.

Do lamusa odeszły już czasy, gdy w Świeradowie Zdroju były tylko sanatoria dla emerytów. Chociaż one dalej funkcjonują, dając wytchnienie w wielu chorobach, to jednak miejscowość ta ma o wiele więcej do zaoferowania. I to zarówno dla małych jak i dużych podróżników.

Jedną z największych atrakcji jest ogromna wieża w Świeradowie z widokiem na całe góry. Ma 62 metry wysokości i dostarcza większego skoku adrenaliny niż wszystkie poranne kawy razem wzięte. To trzeba poczuć osobiście!