Czy Świeradów-Zdrój pożegna problemy ze ściekami? Flagowe inwestycje na ukończeniu!

Świeradów- Zdrój już od dawna borykał się z problemami z kanalizacją. Jednak ubiegłoroczne inwestycje powinny na dobre zażegnać ten problem. Nowo otwarta oczyszczalnia ścieków ma być na tyle wydajna, że rozwiąże wszystkie obecne bolączki. Tylko czy wytrzyma gdy zostaną podłączone budowane właśnie w kurorcie hotele?

O tym, że miejskie instalacje dotyczące ścieków są wykorzystywane w 60% poinformował sam burmistrz Świeradowa Zdroju. W oficjalnym tekście w mediach społecznościowych wspomniał również, że mieszkańcy za ścieki płacą kilka razy mniej niż z sąsiedniej Szklarskiej Poręby albo Karpacza.

Problem ze ściekami w Świeradowie-Zdroju ciągnie się już całymi latami. Wydaje się że projekt związany z oczyszczalnią ścieków, będzie na tyle wydolny, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców.

Nikt jednak nie mówi, co się stanie, gdy do sieci kanalizacyjnej w Świeradowie Zdroju zostaną podłączone kolejne hotele, pensjonaty i apartamentowce, które mają być wybudowane na przestrzeni kilku następnych lat. Czy wtedy znowu będzie trzeba wydać miliony na modernizację istniejącej już infrastruktury ściekowej?