Choinki świąteczne dostępne do zakupu bezpośrednio od regionalnego Nadleśnictwa

Blask i zapach choinki to nieodłączny element każdych Świąt Bożego Narodzenia. Bez tego symbolu świąt, nie byłoby takiej samej atmosfery. Równie ważna, jak jej obecność, jest jakość – dlatego wiele osób decyduje się na zakup prawdziwej, żywej choinki prosto z lasu. Taka ofertę co roku przygotowuje dla nas Nadleśnictwo.

W tym roku, tradycyjnie już, miłośnicy prawdziwych choinek będą mogli nabyć je prosto od Nadleśnictwa. Sprzedaż odbędzie się w dniach od 19 do 21 grudnia, w godzinach od 12:00 do 16:00. Zakupić je będzie można w następujących lokalizacjach: Świeradów-Zdrój przy ul. 11 Listopada 1, gdzie sprzedaż prowadzona będzie przy „Chacie Drwala”. Kolejnym miejscem jest Lubań na ul. Jeleniogórska 21, a dokładniej Leśnictwo Radostaw. W Olszynie drzewka będzie można nabyć przy ul. Parkowej 16 czyli w Leśnictwie Olszyna. Ostatnim punktem jest Świecie 145, gdzie sprzedażą zajmują się Leśnictwo Świecie i Czocha.

Ceny z pewnością zachęcą do zakupu. Najmniejsza choinka, do 1 metra wysokości, kosztuje zaledwie 46 zł. Jeśli ktoś poszukuje nieco większego drzewka, o wysokości od 1,1 do 1,5 metra, zapłaci za nie 45 zł. Choinki od 1,6 do 2,5 metra są w cenie 48 zł, te od 2,6 do 3,5 metra kosztują 54 zł. Drzewka o imponującej wysokości od 3,6 do 5 metrów można nabyć za 105 zł. Giganty o wysokości od 5,1 do 10 metrów oferowane są za kwotę 228 zł. Zaś za największe choinki, powyżej 10,1 metra wysokości trzeba zapłacić aż 375 zł. Płatność możliwa jest zarówno gotówką jak i kartą.