48-letni mężczyzna z powiatu lwóweckiego skazany na trzy miesiące aresztu za przestępstwa seksualne

W niedawnym wyroku sądowym, mieszkaniec powiatu lwóweckiego otrzymał karę trzymiesięcznego aresztu za przestępstwa seksualne. Decyzja sądu była efektem zgłoszenia, które do organów ścigania napłynęło od jednego z członków rodziny podejrzanego. Zgłaszający wskazał 48-letniego mężczyznę jako osobę, która prawdopodobnie dopuściła się nadużycia seksualnego wobec dwóch krewnych.

Incydent wyszedł na jaw po tym, jak w minionym tygodniu policjanci z komendy w Lwówku Śląskim otrzymali informację o podejrzeniu wykorzystywania seksualnego przez 48-latka. Według zgłoszenia, miał on krzywdzić dwie osoby z najbliższego otoczenia, zamieszkujące z nim pod tym samym adresem.

Na podstawie otrzymanych danych, funkcjonariusze przeprowadzili delikatną rozmowę z potencjalnymi ofiarami, weryfikując zgłoszone zarzuty. Po rozmowie zapadła decyzja o zatrzymaniu podejrzanego. 48-letni mężczyzna bez oporu poddał się zatrzymaniu, po czym został umieszczony w policyjnej celi.

Śledczy z komendy lwóweckiej zebrali odpowiednie dowody przeciwko podejrzanemu. Na ich podstawie prokurator przedstawił 48-latkowi zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej oraz obcowania płciowego z osobą nieporadną. Następnie, prokurator złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Podejrzany przyznał się do winy, a sąd, po zapoznaniu się z danymi sprawy, zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu 48-latka – informuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, oficer prasowy KPP w Lwówku Śląskim.

Według polskiego kodeksu karnego, za takie czyny grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.