47-letni mężczyzna zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków i posiadanie substancji odurzających

Wykrycie i zatrzymanie osób prowadzących pojazdy pod wpływem narkotyków jest jednym z priorytetów dla policji, biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, jakie stanowią dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowi jazda pod ich wpływem. Dlatego tak istotne są regularne kontrole drogowe, które mają na celu eliminowanie z ruchu właśnie takich osób.

20 marca 2024 roku w środowe popołudnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej odbywali wspólną służbę. Natrafili na kierowcę, który stwarzał potencjalne zagrożenie na drodze.

W Lubomierzu, około godziny 18:00, zatrzymali do kontroli mężczyznę prowadzącego samochód marki Peugeot. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 47-letniego kierowcy, które nie budziło wątpliwości co do jego trzeźwości. Niemniej jednak, nerwowe zachowanie i wygląd mężczyzny wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, że może on być pod wpływem substancji odurzających. Informacje te przekazała sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.